
Stressless® Admiral (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Call for Price
Swain Serving Cart
Call for Price
CA3-531 – Cadence Sweep Dining Chair – Mocha
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | CA3 MochaFabric: 71688L12 |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 28 lb |
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 38 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Cadence |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CA2-146 – Cadence Metal Canopy Poster Bed – King 6/6 – Sand Cerused
CA2-205 – Cadence Six Drawer Dresser – Sand Cerused
CA2-221 – Cadence Single Drawer Nightstand – Sand Cerused
CA2-222 – Cadence Two Drawer Nightstand – Sand Cerused
CA2-301 – Cadence Rectangular Dining Table – Sand Cerused
CA2-305 – Cadence Round 64” Dining Table – Sand Cerused
CA2-401 – Cadence Credenza – Sand Cerused
CA2-531 – Cadence Sweep Dining Chair – Sand Cerused
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.