
Tabor Right-Hand Facing Sectional End
Call for Price
CT1015K-MK - Del-Ray Bed-King-Mink Grey
Call for Price
Modern Echo Dining Arm Chair
"*" indicates required fields
SKU:
U352E635
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Natural Oak, Universal Furniture
Description
The Echo Dining Arm Chair, available in several finishes and upholstered in the refined Medina Pebble fabric, encapsulates elegance with its rounded, open-air back design. Its lithe, straight legs and gently curved back exude a sleek, streamlined form, imparting an aura of sophisticated airiness to the modern dining ensemble.
Product Details
| Fabric: Medina Pebble | Yes |
|---|---|
| Natural Oak finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 23 × 22 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural Oak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Modern Aceton Bed King
Modern Aceton Bed Queen
Modern Astrid Drawer Chest
Modern Astrid Drawer Dresser
Modern Astrid Drawer Nightstand
Modern Atlas Drawer Chest
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.