Corinna Glider Ottoman
Call for Price
Cirrus 2630 Chaise Rocker Recliner
Call for Price
Symmetry Chair 31669-WE/1B25DNF487
"*" indicates required fields
SKU:
31669-WE/1B25DNF487
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, black, Chairs & Benches, Grey Faux Leather, Made In Canada
Description
The Symmetry chair brings the ultimate industrial look to your home with distressed materials, clean lines, and a minimalist aesthetic. No frills here. Just a harmonious contrast created from clean metal details that play up the warmth of aged wood.
Videos
Additional information
| Dimensions | 20.125 × 18.125 × 33.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Grey Faux Leather |
| Style | Industrial |
| Collection | Symmetry |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.