Brookhaven Lateral File
Call for Price
Casual Dining Curata 72in Round Dining Table Top
Call for Price
Casual Dining Curata Round Dining Table Base
32 1/4″ (81.9 cm) Casual Dining Curata Round Dining Table Base highlighted with Metal design elements, bringing a subtle decorative character.
"*" indicates required fields
SKU:
1600-75001-MWD
Category: Dining Table Bases
Tags: black, Dining Table Bases, Hooker Furnishings
Additional information
| Weight | 46.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.25 × 32.25 × 27.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Style | Modern-Contemporary |
| Collection | Curata |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Curata Accent Table
Curata Bunching Bookcase
| Weight | 141.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 32 × 82 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Mobile File
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16.5 × 23.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Upholstered Bar Stool
| Weight | 29.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 24 × 41.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Fabric |
Curata Upholstered Bench
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 60 × 21.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Fabric |
Curata Writing Desk
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.25 × 66 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.