Casual Dining Curata Round Dining Table Base
Call for Price
Brookhaven Tall Bookcase
Call for Price
Casual Dining Curata 72in Round Dining Table Top
72″ (182.9 cm) Casual Dining Curata 72in Round Dining Table Top enriched by Oak Veneers design elements, making it a distinctive interior accent.
"*" indicates required fields
Additional information
| Weight | 150.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 72 × 2.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | White |
| Style | Modern-Contemporary |
| Collection | Curata |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Casual Dining Curata Round Dining Table Base
Curata Accent Table
Curata Bunching Bookcase
| Weight | 141.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 32 × 82 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Mobile File
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16.5 × 23.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Upholstered Bar Stool
| Weight | 29.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 24 × 41.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Fabric |
Curata Upholstered Bench
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 60 × 21.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Fabric |
Curata Writing Desk
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.25 × 66 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.