Dearborn End Table - Oak / 506 Natural
Call for Price
Glacier 2477 LSF Chaise
Call for Price
Vetraio, 3 Lt Vanity
"*" indicates required fields
Description
Heavy handmade glass is held in classic European iron works giving these pieces a contemporary quality, with strong traditional appeal as well. 3-100 watt max, Edison sockets. Bulbs not included.
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 26 × 9 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Bronze / Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Vetraio |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Vetraio, 3 Lt Island
Vetraio, 9 Lt Chandelier
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.