Kent Leather Slope Arm Power Recliner
Call for Price
Dorah STOOLS 44535-26WE/1B25JQF4
Call for Price
AE-3397 – Thebes Stool
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mahogany Solids |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | 9 ButtonsFinishes Not Recommended: Light Finishes |
| Volume | 9 cft |
| Weight | 14 lb |
| Leather | 16 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 1.75 yrd |
Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 21.5 × 18.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gold |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.