
Pine Cabinets and Bookcases Bookcase 30 X 48 - 3048
Call for Price
2560-86 Ashby Sofa
Call for Price
CM Modern Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
This generously scaled cocktail ottoman has a fantastic hidden feature- recessed casters that allow it to move across the floor with ease! It features clean lines and tailored French seams for a perfect blend of function and style.
Product Details
| Style Arm Height | 0.0 |
|---|---|
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 55.0 |
Additional information
| Weight | 16.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 50 × 17 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | CM Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Leather Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.