Belmont 7 Drawer Dresser - 32071
Call for Price

Rectangular Plank Table 4272PP000SM
$5,476.00 Original price was: $5,476.00.$3,448.99Current price is: $3,448.99.
New Traditions Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll love this generously scaled cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. It features a plush tufted top and handsome transitional lines. But hidden underneath is the real prize- a trio of matching trays – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use them anytime or all the time! Available in any finish, any fabric. Also available without tufted top as style number 034500.
Product Details
| Standard Wood Finish | Manhattan |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 70.0 |
Additional information
| Weight | 23.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 58 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | New Traditions |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.