Rhonda Round Ottoman
Fully upholstered round ottoman with flanged seams adds soft curves and extra surface space for snacks or décor. Fabric upholstery suits living rooms and works as a footrest or coffee-table alternative.
"*" indicates required fields
Bring some natural curves to the clean lines of your modern look with our Rhonda Round Ottoman. This ottoman-in-the-round is fully upholstered and features flanged seams that accentuate its circular statement. Use it for all the activities that center your gatherings – showing off your decorative accessories, serving up snacks, even giving you a leg up on kicking back. Tailor the Rhonda to your room by opting for one of our fabric choices available online.
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 17 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Walnut |
| Style | Modern |
| Collection | Rhonda |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.