Saybrook Lateral File Cabinet Wormy Maple
Call for Price
Tiki Mirror
Call for Price
Rustic N-dura Resin Wicker Outdoor Woven Ottoman
"*" indicates required fields
SKU:
3749
Category: Ottomans & Poufs
Tags: black, Black, Gray, Natural, Ottomans & Poufs, Summer Classics
Description
Sturdy, timeless, and built for year-round living, the Rustic Ottoman brings beautiful elegance to any outdoor space. Crafted from weather- and UV-resistant N-Dura™ resin wicker over a heavy-gauge aluminum frame, this comfortably cushioned ottoman has an antiqued finish and fine braiding detail for superior quality and style.
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 25.5 × 12 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Black |
| Detail Color | Black, Gray, Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rustic N-dura Resin Wicker Outdoor Reclining Chaise Lounge
Rustic N-dura Resin Wicker Outdoor Sectional Corner
Rustic N-dura Resin Wicker Outdoor Sofa
Rustic Woven N-dura Resin Wicker Outdoor Lounge Chair
Rustic Woven N-dura Resin Wicker Outdoor Swivel Lounge Chair – (no Speaker)
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Paula Deen by Craftmaster Ottomans & Poufs
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.