
Shaker Slat Bed - Low Footboard - 61353
$1,251.00 Original price was: $1,251.00.$778.99Current price is: $778.99.

Casual Retreat 3 Seat Sleeper Sofa
Call for Price
Dwyer Two-Drawer File – With Hutch / 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
"*" indicates required fields
Description
The Dwyer Two-Drawer File is one of four base units that can be used individually or combined for a wall of storage and shelving. And because of Dwyer’s modern design with no overhanging tops, they bunch up perfectly side by side. Here, both drawers feature inserts for hanging file folders.
Additional information
| Dimensions | 20 × 36 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Origins By Stickley Office |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Origins Swivel-Tilt Side Chair
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 803 Bluff / 04 Bronze Square Pull
Related products
Americana Modern – Dove Workstation With Led Light
Ardent Rolling File
Elevation Functional File With Lift Top
Provence Lateral File With Finished Back
Shoreham – Effortless White Functional File
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.