ES9-1340-81 – Jordan Laf Chaise
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Notes | Top Stitch, Welt on Base TP yds not included, send additional 1 yd |
| Volume | 54 cft |
| Weight | 108 lb |
| Leather | 140 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 8.75 yrd |
Additional information
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 31 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.