Devon Fabric Power Reclining Sectional
Call for Price
CM Leather Sofas
Call for Price
931670BD Sofa
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Make room for comfort on this stylish skirted sofa with a single Blend Down seat cushion. Lovely style elements such as welting, track arms, and loose box border backs work in harmony with the classic wing design to create a piece that’s perfect for today’s lifestyle. Standard with four Blend Down toss pillows for a warm and welcoming touch. Also available are the matching loveseat, chair, ottoman and swivel chair. Also available as a 3 seat sofa, style 931650BD.
Additional information
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 37 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Ottomans & Poufs
New Traditions Sofas
Related products
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.