CCC3129S - Miami Dining Side Chair
Call for Price
Galiot Accent Chair
Call for Price
Spencer Roll Arm Sofa
Compact roll-arm sofa with attached back cushions for comfortable, livable style. Artisan crafted in the USA with fabric upholstery and a standard brindle leg finish.
"*" indicates required fields
Description
Spencer features a small-scale rolled arm for the perfect combination of seating comfort and livable style. Spencer has attached back pillows and offers sectional and sofa seating configurations. The standard finish on the legs is brindle. Also available in a sleeper version with a queen standard innerspring mattress.
Additional information
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 83 × 36 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dove |
| Style | Transitional |
| Collection | Spencer |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Spencer Ottoman
Spencer Ottoman
Spencer Roll Arm Chair
Spencer Roll Arm Chair
Spencer Roll Arm Chair
Spencer Roll Arm Chair
Spencer Roll Arm Chair
Spencer Roll Arm Loveseat
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.