Dwyer Tall Chest - 804 Ember / 05 Nickel Square Pull
Call for Price
CT2109S-PN-FL - Amelia Side Chair - Peninsula/Flax
Call for Price
Modern Theron Round End Table
"*" indicates required fields
Description
The Theron Round End Table presents a harmonious blend of contrasts, with its tranquil, rounded Travertine top elegantly set upon a sleek bronze metal base. This piece exemplifies modern elegance, offering a visually appealing and cohesive design that enhances the aesthetic of any contemporary room.
Product Details
| Travertine/Bronze metal | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Modern Aceton Bed King
Modern Aceton Bed Queen
Modern Astrid Drawer Chest
Modern Astrid Drawer Dresser
Modern Astrid Drawer Nightstand
Related products
End Table
Modern Farmhouse End Table
Olmsted Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.