Dana Fabric Chair
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 38 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Fabric |
Dana Leather Chair
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 38 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Dawson Fabric Chair
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 41 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Dawson |
| Features | Fabric |


