Black Bookcase
| Weight | 143.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 36 × 84.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 500-50 & Melange |
| Features | Storage |
Boheme Adante Dresser
| Weight | 276.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68.75 × 42.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Storage |
Boheme Bastogne Three-Drawer Nightstand
| Weight | 73.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 34.75 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |
Boheme Bilzen Wardrobe
| Weight | 393.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 48 × 88 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Storage |
Boheme Four Door Media Console
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 60.5 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Blue |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |
Boheme Garnier Barrel Back Chair
| Weight | 25.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 22.5 × 34 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |
Boheme Gaston Metal Back Side Chair
| Weight | 20.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 22 × 43 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |
Boheme Nourmand Linen Wrapped Mirror
| Weight | 30.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.25 × 34 × 44.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |