Hanover Roll Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
Minori 5045 LSF Sofa
Call for Price
Avila Ottoman, Large, Gray
"*" indicates required fields
Description
This plush ottoman is covered in a casual ivory and warm gray boucle fabric with a natural walnut stained oak base. Versatile and stylish, this piece can be used as a seat or footrest, grouped together or as a singular accent piece.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Collection | Avila |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.