Portolone Bachelors Chest
Call for Price
Ottoman With Pop Up Tray
Ottoman With Pop Up Tray
"*" indicates required fields
SKU:
LU845LOT3000
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Gray, Legacy Classic Furniture, Melrose Desert Oak 4230, Ottomans & Poufs
Description
Product Details
| Width | 35 |
|---|---|
| Depth | 30.5 |
| Height | 18 |
| Finish | Melrose Desert Oak 4230 |
| Fabric | Verona Fossil 3005 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 30.5 × 35 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Melrose Desert Oak 4230 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU340 Luna Verona Fossil UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Armless Chair With Storage Drawer And Manual Ratchet
Fluted Wood Bookcase With Standard Features – Not Shown
Laf P2 Swivel Tray Arm, Wood Base, Storage Arm, Power Grommet, And One 20″ Pillow
P2 Armless Recliner
Raf P2 Pop Out In Front Of Arm, Power Grommet, Ipad Holder, One 20″ Pillow
Wedge With Two 20″ Pillows And Wireless Corner Charging
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.