Chapman Ottoman - Leather
Call for Price

Apex Left-Hand Facing Wide Power Reclining Chaise
Call for Price
P2 Wood Recliner – Shown In This Color
P2 Wood Recliner – Shown In This Color
"*" indicates required fields
SKU:
LU930R2W3000
Category: Recliners
Tags: Gray, Legacy Classic Furniture, Melrose Desert Oak 4230, Recliners, Reclining
Description
Product Details
| Width | 33 |
|---|---|
| Depth | 37 |
| Height | 40 |
| Finish | Melrose Desert Oak 4230 |
| Fabric | Verona Fossil 3005 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 38.25 × 32.5 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Melrose Desert Oak 4230 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU340 Luna Verona Fossil UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Armless Chair With Storage Drawer And Manual Ratchet
Fluted Wood Bookcase With Standard Features – Not Shown
Laf P2 Swivel Tray Arm, Wood Base, Storage Arm, Power Grommet, And One 20″ Pillow
Ottoman With Pop Up Tray
P2 Armless Recliner
Raf P2 Pop Out In Front Of Arm, Power Grommet, Ipad Holder, One 20″ Pillow
Wedge With Two 20″ Pillows And Wireless Corner Charging
Related products
Christopher 3-Way Lounger
| Brand | Bradington Young |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Nailheads |
| Style | Transitional |
Digby Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Levitate Leather Zero Gravity Power Recliner
Parsons Leather Lay Flat Power Recliner
Stressless® Consul (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Mayfair (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.