
Catalina Fabric Reclining Loveseat
Call for Price
ES9-1329-52 – Holt Raf Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Top Stitch, Welt on Base |
| Volume | 90 cft |
| Weight | 234 lb |
| Leather | 284 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 17.50 yrd |
Additional information
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 95.5 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.