Arlo Leather Reclining Sofa
| Weight | 344 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Leather |
Arlo Leather Reclining Sofa
| Weight | 344 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Leather |
Bay Bridge Leather Sofa
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 85 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Traditional |
| Collection | Bay Bridge |
| Features | Leather |
Bay Bridge Leather Sofa
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 85 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Traditional |
| Collection | Bay Bridge |
| Features | Leather |
Bexley Leather Sofa
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 91 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Sofa
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 91 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bryant Leather Sofa
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 83 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bryant |
| Features | Leather |
Carson Leather Sofa
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 91 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Carson |
| Features | Leather |
Carson Leather Sofa
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 91 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Traditional |
| Collection | Carson |
| Features | Leather |
Catalina Leather Power Reclining Sofa
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Catalina Leather Power Reclining Sofa
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Catalina Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Detail Color | null |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Leather Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |






