Catalina Leather Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Dana Leather Sofa
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Dempsey Leather Sofa
| Weight | 111 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 80 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dempsey |
| Features | Leather |
Digby Leather Conversation Sofa
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 96 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Digby |
| Features | Leather |
Digby Leather Sofa
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 70 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Digby |
| Features | Leather |
Digby Leather Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Red |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Digby |
| Features | Leather |
Finley Leather Power Inclining Sofa
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Finley |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Finley Leather Power Inclining Sofa
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Finley |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Porter Fabric & Leather Power Reclining Sofa with Console, Power Headrest, & Lumbar
| Weight | 296 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Porter |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Porter Fabric & Leather Power Reclining Sofa with Console, Power Headrest, & Lumbar
| Weight | 296 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Porter |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Porter Leather Power Reclining Sofa with Console, Power Headrest, & Lumbar
| Weight | 296 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Porter |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Power Reclining Sofa
| Weight | 255 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Rio Leather Power Reclining Sofa
| Weight | 255 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |






