Archivist Bachelors Chest
| Weight | 165.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 38 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Storage |
Archivist Six-Drawer Chest
| Weight | 255.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 44 × 60.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Storage |
Athens Drawer Chest
| Dimensions | 20 × 38 × 55 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Athens |
| Features | Storage |