Elon Desk Pedestal
| Weight | 100.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 18 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |
Elon Lateral File
| Weight | 145.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |
Entertainment Console
| Weight | 193.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74.75 × 32.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | 1686-55 & Melange |
| Features | Power |
Entertainment Console 72in
| Weight | 154.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
| Features | Storage |
French Two Drawer Chest
| Weight | 80.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 500-50 & Melange |
| Features | Storage |
Heritage Writing Desk
| Weight | 76.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 42 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 5085-10 |
| Features | Storage |
Home Office Brookhaven Left Pedestal Desk
| Weight | 193.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 68.25 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |