Chatelet Floor Mirror withJewelry Armoire Storage
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 47 × 84 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Chatelet Fretwork Nightstand
| Weight | 137.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 37 × 33 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Fretwork Nightstand
| Weight | 137.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 37 × 33 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Nightstand
| Weight | 114.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Nightstand
| Weight | 114.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 37 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Queen Upholstered Panel Bed
| Weight | 253 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92.5 × 70 × 73.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |