Leesburg Bureau
| Weight | 233.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 54 × 42.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |
Leesburg California King Upholstered Bed with Wood Rails
| Weight | 244 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.25 × 81.75 × 68 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | California King |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Chairside Chest
| Weight | 77.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 16 × 25.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |
Leesburg Chest
| Weight | 235.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 42 × 56.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |
Leesburg Demilune Hall Console
| Weight | 100.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 60 × 32.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |
Leesburg Dresser
| Weight | 277.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 42 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |
Leesburg Entertainment Console
| Weight | 253.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 84 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Power |
Leesburg Executive Desk
| Weight | 313.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 72 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |
Leesburg King Upholstered Bed
| Weight | 235 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 81.75 × 68 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | King |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg King Upholstered Bed with Wood Rails
| Weight | 233 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 81.75 × 68 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | King |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Lateral File
| Weight | 130.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 36 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Storage |