Melange Four-Door Two-Drawer Credenza
| Weight | 187 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 62 × 42.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Grays |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Melange |
| Features | Storage |
Melange, 5560-55 Home Entertainment Door Entertainment Console
| Weight | 222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 86 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Melange |
| Features | Storage |
Moment of Hope Chest
| Weight | 192.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 48.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Pink |
| Detail Color | Pinks |
| Style | Casual |
| Collection | Susan G. Komen |
| Features | Storage |
Red Bombe Chest
| Weight | 174.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 44 × 38 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Red |
| Detail Color | Reds |
| Style | Transitional |
| Collection | 5102-85 & Melange |
| Features | Storage |
Rhapsody 72” Credenza
| Weight | 268.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 72 × 42.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Storage |