Rhapsody Tufted Dining Chair
| Weight | 35.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.75 × 26.75 × 45.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhapsody Twelve Drawer Dresser
| Weight | 332.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 73 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Storage |
Rhapsody Wood Back Side Chair
| Weight | 26.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 23.5 × 46 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhapsody Writing Desk
| Weight | 198.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 66 × 31 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Storage |
Rustic Glam Bookcase
| Weight | 176.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 40 × 78.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Credenza
| Weight | 174.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 52 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Leg Desk
| Weight | 160.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 54 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Trestle Desk
| Weight | 164.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 64 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Sanctuary Armoire – Visage
| Weight | 393.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 52 × 90.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Bachelors Chest
| Weight | 102.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 34 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |