Sanctuary Upholstered Arm Chair
| Weight | 26.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.75 × 23.5 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Sanctuary Upholstered Side Chair
| Weight | 25.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.75 × 23.5 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Skinny Console Table
| Weight | 81.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 76 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 5660-85 & Commerce and Market |
| Features | Storage |
South Park 60” Writing Desk
| Weight | 107.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Grays |
| Style | Transitional |
| Collection | South Park |
| Features | Storage |
St. Armand Entertainment Console
| Weight | 171.96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 60 × 34.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Power |