Antoinette Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Antoinette |
| Features | Fabric |
Ararat Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Archivist Ladderback Side Chair
| Weight | 20.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.25 × 21 × 40.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Fabric |
Archivist Upholstered Arm Chair
| Weight | 25.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 25.5 × 39.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Fabric |
Archivist Upholstered Side Chair
| Weight | 23.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.25 × 22 × 39.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Fabric |
Arden Table Lamp
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Arden |
| Features | Fabric |
Areca Bench
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 48 × 22 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Areca |
| Features | Fabric |
Arete Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Arete |
| Features | Fabric |
Arlo Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Arlo Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Arlo Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Arlo Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Arlo Fabric Power Reclining Loveseat
| Weight | 309 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 60 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |