Archivist Sideboard
Call for Price
Bedroom Chatelet King Wood Panel Headboard
Call for Price
Bedroom Chatelet California King Panel Rails
86″ (218.4 cm) A refined piece inspired by Wood design elements, designed to complement modern spaces.
"*" indicates required fields
Additional information
| Weight | 72.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 86 × 8 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Chatelet |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Chatelet California King Wood Panel Bed
Chatelet Chest
| Weight | 246 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 45.25 × 60.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Chatelet Dresser
| Weight | 241.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Chatelet Nightstand
| Weight | 114.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Rectangle Cocktail Table
Chatelet Rectangle Leg Dining Table with Two 18” Leaves
Chatelet Splatback Arm Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 24.5 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |
Chatelet Splatback Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21.75 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.