Bowtie Bench
Call for Price
Loft Living, Daxton Living Room Daxton RAF Sofa Return
Call for Price
CR9-101-TU-HB-72 – Details Lafayette Fully Uph Headboard – Twin 3/3
"*" indicates required fields
Description
“Beauty is in the details” and that’s where we started when creating Century Details Beds, our custom bed program that gives you the ability to design your bed or headboard. From transitional to traditional headboard shapes with nail trim and tufting options for tailoring, a variety of leg styles and three headboard heights, you design your perfect bed with lots of embellishments or none at all. We take pride in crafting each item by hand at our facilities in Hickory, North Carolina, and making your custom bed quickly and beautifully. Designed by you, Made by Century.
Product Details
| Material | Fully upholstered |
|---|---|
| Notes | Please order bed frame separately |
| Volume | 12 cft |
| Weight | 101 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 42 × 72 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Details Lafayette |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.