D43-52 – West Bay Dining Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Clean line architectural forms, softened with chamfered arms and legs and chamfered uprights. Chairs have a neoclassical design to the back. Constructed of natural teak. Not available in any other finish.
Product Details
| Material | Teak Solids |
|---|---|
| Volume | 14 cft |
| Weight | 34 lb |
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 23.5 × 36 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | West |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.